Naar de inhoud Naar het menu

Welke instellingen heb je nodig voor je eigen modem?

Je kunt bij ons je eigen apparatuur gebruiken om een internetverbinding op te bouwen. Houd er wel rekening mee dat wij hier geen ondersteuning op bieden.

Al onze verbindingen zijn Annex A verbindingen. Een modem dat uitsluitend Annex B (ISDN) ondersteunt werkt hier niet op.
Er zijn geen aparte instellingen voor IPv4 en IPv6.

We hebben natuurlijk ook onze eigen DNS servers:
dns1.freedom.nl / dns2.freedom.nl
IPv4: 87.251.42.44 / 87.251.42.45
IPv6: 2001:7b8:650:1::44 / 2001:7b8:650:1::45

Instellingen voor je eigen modem/router

Instellingen voor televisie

Om de algemene informatie over televisie te lezen, klik hier.

Instellingen voor bellen

Op dit moment leveren we nog geen Freedom Bellen. Deze informatie volgt later.

Instellingen voor de ADSL-verbindingen

Let op: De benaming van de instellingen kunnen iets afwijken van wat hieronder staat.
Mode: PPPoA
Encapsulation : VC-MUX
VPI: 8
VCI: 48
PPP authenticatie: PAP
Gebruikersnaam: fake@freedom.nl
Wachtwoord: 1234

Instellingen voor de VDSL-verbindingen

Let op: De benaming van de instellingen kunnen iets afwijken van wat hieronder staat.
Mode: PPPoE
VLAN: 6 (802.1Q)
PPP authenticatie: PAP
Gebruikersnaam: fake@freedom.nl
Wachtwoord: 1234

Instellingen voor de glasvezelverbindingen

Let op: De benaming van de instellingen kunnen iets afwijken van wat hieronder staat.
Mode: PPPoE
VLAN: 6 (802.1Q)
PPP authenticatie: PAP
Gebruikersnaam: fake@freedom.nl
Wachtwoord: 1234

Specificaties om rekening mee te houden met het uitzoeken van eigen apparatuur voor de glasvezelverbinding:
100Mbit (100-Base-BX-U) of 1Gbit (1000Base-BX-10-U)
SFP specificaties: TX 1310 nm , RX 1490/1550 nm
Type Fiber: singlemode Fiber (9/125) met SC/PC connector (blauw) of SC/APC (groen)
Let op! De glasvezel is erg kwetsbaar. Het is daarom ten sterkste af te raden om een eigen router of firewall direct op de inkomende glasvezelverbinding aan te sluiten. Wil je toch je router of firewall direct op de glasvezel aansluiten, gebruik dan de meegeleverde patchcover of gebruik het juiste koppelblokje.

Instellingen voor televisie

  • Router moet DHCP-requests doen op VLAN 4 voor TV.
  • Er moet NAT worden toegepast voor verkeer over VLAN 4.
  • Er moeten static routes worden gezet naar 185.24.175.0/24 en 185.41.48.0/24 over het op VLAN 4 verkregen gateway IP. Deze routes worden ook via DHCP optie 121 doorgegeven.
  • De settopboxen hangen in het normale LAN.
  • IGMP snooping of proxying moet worden toegepast op VLAN 4.